طبس فردا

بر اساس شنيده هاي موثق جريان قدرتمندي در مجلس با طرح اين موضوع که جريان انحرافي قصد برنامه ريزي براي حوزه هاي تک نماينده دارد و افزايش 20 نماينده به اين تعداد؛ شانس اين جريان را براي افزايش تعداد نمايندگان همراه خود بالا مي برد، بهانه اي به دست اين عده داده است كه طرح لايحه افزايش نمايندگان مجلس در صحن علني با تاخير مواجه شود.
از طرف ديگر اين جريان از اين موضوع که طرح اين لايحه در صحن علني به طور قطع راي خواهد آورد مي کوشد تمام تلاش خود را به کار بسته که اين لايحه در مجلس هشتم تصويب نشده و به اين شکل خواست منطقي و به حق بسياري از مردم را با بهانه هاي مختلف با تاخير 4 ساله مواجه کند.
بدون رد يا تاييد اين نظريه، بايد گفت در صورت صحت اين موضوع بدترين راه حل ممكن تلاش جهت مسكوت گذاشتن اين موضوع در مجلس مي باشد.


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و نهم مهر 1390 توسط طبس فردا

 *بیشترین پیگیری برای انتزاع طبس از استان یزد از طریق مسئولان شهرستان طبس انجام شده است

*با توجه به کار کارشناسی این وزارتخانه(كشور) الحاق طبس به خراسان رضوی امکان پذیر نبود این درخواست به خراسان جنوبی تغییر یافت.

*وزارت کشور در دستوری که حدود 10 ماه پیش صادر شد از ما خواست تا طرح انتزاع طبس از استان یزد تهیه شود که در این دستور الحاق به خراسان جنوبی مطرح شده بود.

*سیاست استان یزد هم منطبق با نظر مردم و سیاست های دولت است و آنچه دولت تصمیم بگیرد.در این رابطه تصمیم گیری با وزارت کشور بوده و ما اختیاری نداریم که بگوییم انجام شود یا نشود.

*توصیه استاندار هم به مدیران استان این بوده است که در زمینه خدمت رسانی به شهرستان طبس کوتاهی انجام نشود.

*امکان اینکه در استان خراسان جنوبی اعتبار بیشتری به این شهرستان اختصاص یابد وجود دارد.

*فرمانداری ویژه  از طریق استانداری یزد پیگیری شده و این پیشنهاد استان بوده است.

*اینکه آیا (الحاق) مصوب شده یا نشده است را اطلاعی ندارم و اگر طبس به خراسان جنوبی بپیوندد ممکن است زودتر فرمانداری ویژه بگیرد .

*در حوزه انتخابیه نظر خاصی روی طبس نداشتیم و امکان ترکیب شدن با شهرستان های دیگر نیز وجود نداشت.

*اگر نماینده ای به استان یزد اضافه شود به مرکز استان اختصاص می یابد.

*باید تلاش کنیم تا حوزه انتخابیه طبس و بشرویه در صحن مجلس هم تصویب شود و این موضوع ربطی به انتزاع طبس از استان یزد نداشته

* قانونی مبنی بر اینکه حوزه انتخابیه در یک استان باشد وجود ندارد.

*برای اینکه فضای کشور برای انتخابات آماده شود و فضا آرام باشد سیاست وزارت کشور این است که نزدیک انتخابات بحث های تقسیماتی و تغییراتی مطرح نشود .

*به کسانی که دنبال الحاق و انتزاع طبس هستند توصیه می کنیم که موضوع را سیاسی نکرده و به جریان های مختلف ارتباط ندهند.

*در مورد برخی انتقادات مبنی بر اینکه در پست های رده بالای استان از افراد طبسی کمتر استفاده شده است نیز گفت: شاید انتظار مردم طبس در این زمینه به حق باشد و تا جایی که ما در جریان بودیم لیستی هایی هم در خصوص افرادی که می توانند پست بگیرند تهیه کردیم و با بعضی از افراد هم صحبت شد ولی چون تمایل طبسی ها به خراسان رضوی زیاد است اکثر کسانی که توان مدیریتی دارند در خراسان رضوی مشغول هستند و نگاه استان است که از همه شهرستان ها در پست های مدیریتی استفاده کند.

*از طرف شهرستان هم کسی به ما معرفی نشده است و عمده افرادی هم که معرفی شده اند در خراسان رضوی مشغول بودند و تمایلی برای حضور در یزد نداشتند.

 


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و سوم مهر 1390 توسط طبس فردا
عضو هیات ریسه مجلس شورای اسلامی :موسی قربانی نماینده قائن:امید است که طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی بصورت معمولی  در هفته اول آبان ماه جاری در صحن علنی قرائت گردد.
وی افزود که این طرح که در نوبت یازدهم طرحهای مطرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی می باشد با توجه به عدم تعطیلی چند روز آینده مجلس ، بصورت عادی و با عدم فوریت ،در هفته اول آبان ماه مطرح خواهد گردید
.و در صورت آوردن رای در صحن مجلس ،حتی کلیات طرح،این قانون به انتخابات دور آینده مجلس خواهد رسید .
این عضو هیات ریسه معتقد است که با توجه به رضایت اکثریت اعضای هیات ریسه مجلس،این طرح با احتمال بالای ۸۰درصد رای بیاورد.
وی از نمایندگان خواست که آن  با دقت نظر فراوان  بدور از جریانهای موجود و با توجه به هدف خدمت بیشتر در حوزه های کوچکتر ، این طرح را مطالعه و به آن رای دهند.
سیاست در طبس

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و یکم مهر 1390 توسط طبس فردا

چند ماهی است که موضوع الحاق به استان خراسان جنوبی و حاشیه های آن نقل مجالس بوده و موافقین و مخالفین، دلایلی را برای موضعگیری های خود بیان می دارند که شاهد گوشه ای از آن در جلسه شامگاه یکشنبه هفته گذشته بودیم.

طبس فردا، شرایط فعلی را برای شهر عزیزمان حساس و مغتنم شمرده و بر این عقیده است که دو امتیاز فرمانداری ویژه و نمایندگی طبس و بشرویه، نوید بخش فردایی روشن برای آیندگان طبس است و با توجه به اینکه نمایندگی کاملا مستقل طبس و حتی با شهرهای دلخواه در استان یزد میسر نمی باشد و نیز مشقت بار بودن برقراری تعاملات با مسئولین دو استان در یک حوزه دوقلو و نظر مسئولین بر تفکیک این نوع از حوزه ها، علی رغم علم به پتانسیل های استان یزد در زمینه های صنعتی، پزشکی، آموزشی و ... ، اخذ امتیازات موعود را مهم دانسته و با ابراز تاسف از قرار گرفتن در این تنگنا، اعلام می دارد؛ جام زهر را نوشیده و الحاق به استان خراسان جنوبی را تنها با دوشرط اخذ فرمانداری ویژه و نمایندگی طبس و بشرویه پذیرا بوده و در صورت عدم تحقق شرط نمایندگی طبس و بشرویه خواهان ماندن در استان یزد با اخذ امتیاز فرمانداری ویژه می باشد و غیر از این را شایسته همشهریان طبسی نمی داند و از همه ی مسئولین و مردم می خواهد، پس از تعیین تکلیف نهایی امتیازات، اختلاف ها را کنار گذاشته و به صورت جدی در جهت توسعه و بالندگی طبس عزیزمان متحدانه گام بردارند.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هجدهم مهر 1390 توسط طبس فردا
پس از شروع نظرسنجی از تاریخ ۱۷ شهریور تا ۱۷ مهر ماه نتایج زیر بدست آمده است.

تجزیه و تحلیل این نظرسنجی با خوانندگان! 

* رای دادن به صورت متوالی و پشت سر هم ممکن نبوده است.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هجدهم مهر 1390 توسط طبس فردا

روز میلاد امام رضا(ع) در خراسان رضوی تعطیل اعلام شد

میلاد امام رضا(ع) مبارک باد


نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفدهم مهر 1390 توسط طبس فردا

امام جمعه طبس گفت:امروز شاهديم كه عده اي به بهانه هاي واهي وارد ميدان شده اند و با ادعاهاي كذايي دائمأ قصد تشويش در جامعه را دارند و از هم اكنون مي خواهند وضعيت را در شهرهاي كشور ملتهب جلوه دهند.

امام جمعه طبس خاطرنشان كرد: همانطور كه مي دانيم شهرستان طبس، قابليتها و پتانسيلهاي قوي براي پيشرفت دارد و امروز مسئولان شهرستان و دلسوزان مردم به اين نتيجه رسيده اند كه پيش نياز اين توسعه و ترقي، استقلال حوزه انتخابيه به مركزيت طبس و استقرار فرمانداري ويژهدر اين شهرستان مي باشد.

وي ادامه داد: وزارت كشور، هيئت دولت، كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي و كميسيون شوراها و امور داخلي مجلس شوراي اسلامي با بررسي همه جوانب و با انجام كار كارشناسي، اين موارد را تصويب كرده‌اند و به‌طور قطع هرگونه كارشكني در اين موضوع خيانت به طبس و طبسي‌هاست.

مهاجريان، ضمن گلايه از ادامه فعاليت بعضي از افراد معلوم الحال در تشكيلات اداري استان يزد و در دوران حاكميت دولت اصولگراي دكتر احمدي نژاد، از مسئولان استان يزد خواست تا درباره شهرستان طبس، با طناب پوسيده عده اي معدود كه سركرده آنها جام زهر به رهبري عزيز انقلاب اسلامي تحميل كرد، به چاه نيفتند.

وي با اعتراض شديد از حرمت شكني هاي پيش آمده در جلسه پرسش و پاسخ مسئولين شهرستان طبس مورخ دهم مهرماه در مسجد جامع كبير و توسط عده اي معدود و معلوم الحال گفت: من از صبر و بردباري همه مردم عزيز و فرماندار بزرگوار(پدر شهيد و برادر شهيدين) و مسئول شوراي اسلامي شهرستان و اعضاي شوراي شهر و نيز روحانيت حاضر در جلسه تشكر مي كنم.

اين مقام مسئول افزود: امروز وحدت و همدلي بسيار خوبي بين ائمه جمعه ،فرماندار، نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي و مسئولان شهرستان طبس برقرار است و عموم مردم با مراجعات حضوري و تلفني بارها از اين موضوع ابراز رضايت كرده و دعا گو بوده اند.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفدهم مهر 1390 توسط طبس فردا

توسعه و پیشرفت هر شهر مدیون همدلی و عزم جدی مردم آن شهر برای حل مشکلات و عبور از گردنه های تاریخی آن شهر است؛ و اینک طبس حساس ترین دوران خود را در دهه اخیر می گذراند؛ زمانی که مسئله الحاق و انتزاع دو پاسخ روشن را پیش روی مردم طبس قرار داده است و متاسفانه عده ای در این میان  به دنبال اغراض و اهداف سیاسی، بدون توجه به منافع مردم طبس بوده اند که بعضا صحنه هایی از آن را در ماههای اخیر و به ویژه در جلسه پرسش و پاسخ 10/7/90 به نظاره نشسته ایم، صحنه هایی که در آن گروهی از حامیان جریان های ورشکسته سعی داشته یک موضوع مرتبط با پیشرفت و آبادانی شهر عزیزمان را با اغراض سیاسی پیوند زده تا از آن در آینده ای نه چندان دور بهره برداری سیاسی نمایند، و این هوشیاری آحاد مردم دوستدار طبس را می طلبد.

  لذا با توجه به رشد و توسعه یزد که میزان آن به قدمت یک استان است، خواستار ابقا در استان دارالعباده یزد با اخذ امتیازات فرمانداری ویژه و نمایندگی طبس و بشرویه می باشیم و از هر نوع اقدام سیاسی که با نام دفاع از یزد، توسط عده ای معلوم الحال صورت می پذیرد برائت می جوییم.

جمعی از مردم اصولگرای طبسی  حامی ابقا در استان یزد

منبع: سیاست در طبس


نوشته شده در تاريخ شنبه شانزدهم مهر 1390 توسط طبس فردا

با سلام
وقتي يك قضاوت در ديدگاه مردم دروغ از كار درآمد مردم متوجه بقيه دروغ ها هم مي شوند.
مدير محترم وبلاگ طبس فردا:
اگر در خبرهاي يزدفردا دقت كنيد، آمده است: طبس - نمايندگي يزدفردا/// و بعد در پاراگراف دوم نوشته است به گزارش حميدرضا حجازي خبرنگار يزدفردا///
پس اينجانب با افتخار سكاندار سرپرستي يزدفردا در طبس هستم و اقاي حجازي همكار خوب و هم پيمان من در كنار هم و تعدادي ديگر از خبرنگاران همشهري انجام وظيفه خواهيم كرد.
ضمنأ اينجانب قرار است در تشكيلات خبري ديگري انجام وظيفه كنم اما قرار نيست از يزدفرداي عزيز دل بكنم.
و با پيگيري اخبار يزدفردا متوجه سوء تفاهم پيش آمده و دروغ پردازي اخيرتان خواهيدشد.
والعاقبت للمتقين

طبس فردا:اصل خبر پرورش یافته یک وبلاگ دیگر بوده که در صورت خلاف واقع بودن مطالب آن از خبرنگار پرتلاش طبس(آقای حقانی) عذرخواهی می گردد.


نوشته شده در تاريخ شنبه شانزدهم مهر 1390 توسط طبس فردا

طبس:حمید رضا حجازی خبرنگار یزدفردا :گروهی از مردم طبس برای مخالفت با انتزاع طبس از استان یزد به یزد مسافرت کرده و در نمازجمعه این شهر شرکت و مقابل استانداری یزد تجمع کردند. این افراد با آیت الله ناصری مسائل و مشکلات پیش روی شهرستان طبس را که با انتزاع از استان یزد برای این شهرستان به وجود خواهد آمد را بررسی کرده و خواستار همکاری و پیگیری در خصوص لغو انتزاع طبس از استان یزد شدند. بعد از پایان یافتن نمازجمعه نیز تعدادی از این افراد به نمایندگی از بقیه با امام جمعه یزد و اولیا نماینده مردم شهرستان های یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی دیدار کرده و طوماری حدودا 20 متری که به امضا مخالفان انتزاع طبس از یزد رسیده بود به همراه بیانیه های صادر شده در این ارتباط را به نماینده ولی فقیه در استان یزد ارائه نمودند.

بقیه متن در ادامه مطلب:ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه شانزدهم مهر 1390 توسط طبس فردا


نوشته شده در تاريخ شنبه شانزدهم مهر 1390 توسط طبس فردا

 سلام به همه آنهایی که زمانی دوستشان داشتم.

خیلی وقت است که می خواهم برایتان بنویسم، خیلی وقت است که حرفهایم تا نوک زبانم می آیند، اما جاری نمی شوند .ولی امروز با خود عهد کردم تا برایتان بنویسم آنچه را در دل دارم .
کودکی بودم در روزگار نه چندان دور ، کودکی که عشقش بازی کردن هفت سنگ و دویدن توی کوچه های روستا بود.بزرگ شدم و به مدرسه رفتم ،جایی که خیلی دوستش داشتم ،چون داخل مدرسه ای بودم که همه را می شناختم .چون در روستای خود بودم و غریبه ای نبود،همه با هم دوست بودیم ،همه با هم بازی می کردیم و چه زیبایی هایی که با هم تجربه نکردیم.
روزگار آمد و آمد و شدم جوان.جوانی که با عشق و علاقه به روستای خود نگاه می کرد.جوانی که دوست داشت در همین جا زندگی کند چرا که شیرین ترین لحظات عمرش را در همین جا گذرانده بود.
ولی افسوس که هر خوبی ،بدی با خود به همراه دارد و روزگار امروز  برای من روی بد سکه هست.من جوانم ،یک جوان خسته از روستا ،یک جوان خسته از ناملایمات روستا .وقتی دوستان گذشته از جلو آدم فرار می کنند.وقتی دلخوشی من مرور خاطرات گذشته شده به جای اینکه با دیگران خوش باشم ،وقتی هنوز اتفاقی نیفتاده هر کسی از سویی حرفی از جانب خود می زند و شایعه ای را رواج می دهد بدون نگاه کردن به عواقبش.وقتی که می شنوم از خیانت های مردم به همدیگر.وقتی که می شنوم هنوز و هنوز چند دسته ای پابرجاست و گروهی خود را از دسته ای می دانند و گروهی دیگر خود را از دسته دیگر .هنوز که هنوز است مردم روستا برای یکدیگر می زنند تا تنها خودشان جلو بروند.مردم از هم گریزانند.
شاید کودک که بودم اینها را نمی دیدم .کاش کودک می ماندم و اینها را نمی دیدم .هر روز که می گذرد اوضاع بدتر می شود.
نمی دانم چه کسی می خواهد درستش کند.شورا؟امام جماعت؟ریش سفیدان؟ یا شما؟ ولی فکر می کنم تا زمانی که خودمان نخواهیم عوض نخواهیم شد.
کاش رویای کودکی ام صادق بود و زیباترین مکان دنیا برایم اینحا بود.ولی امروز خسته ام از همه از اینجا و مردمانش
شاید تویی که این نوشته را می خوانی هنوز هم روستایت را دوست داری ،پس سعی کن بهترش کنی و بسازیش،ولی من دیگر نمی توانم.خداحافظ روستای زیبای من ...........

یک جوان فهالنجی

منبع:وبلاگ فهالنج


نوشته شده در تاريخ شنبه شانزدهم مهر 1390 توسط طبس فردا
۱ - حضور طبسیها در همایش پیاده روی خانوادگی در ساعت ۷:۳۰ صبح در میدان آزادی

۲- حضور در نماز جمعه ۱۵/۷/۱۳۹۰

همراه با انتشار نامه زیر:

محضر مبارك حضرت آیت الله ناصری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد

با سلام و عرض ادب

احتراما باستحضار میرسانیم جمعی از مردم طبس و روستاهای اطراف جهت شرکت در نماز جمعه فردا مورخه 90/7/15 عازم شهرستان یزد میباشند تا بدینوسیله اعلام وفاداری به آرمانهای انقلاب،امام ومقام معظم رهبری و شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی نمایند وهمچنین به نمایندگی از مردم خوب و خونگرم طبس اعلام دارند که ما همچنان مخالف انتزاع و خواهان ماندن در استان دارالعباده یزد هستیم و اعلام نماییم در این قضیه مسئولين ارشد شهرستان نمي گذارند صدای مردم بگوش مقامات بالا برسد چه ازطریق محدودیت شدید خبری وتهدید و تحریف وچه از طریق جلوگیری ازکاروانهای اعزامی به تهران یا مرکز استان،لذا از حضرتعالی و استاندار محترم تقاضامندیم خواست قلبی مردم طبس را پیگیری نمایند. 

با تشکر

رونوشت:

استاندار محترم جهت استحضار

منبع:طبسیهای مقیم یزد


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه چهاردهم مهر 1390 توسط طبس فردا

همانطور که در عکس پیداست آقای حقانی خبرنگار یزد فردا برکنار و جناب آقای حمید رضا حجازی دانشجوی کارشناسی ارشد ارتباطات به این سمت نایل آمده است؛ تا کنون از علت اصلی این برکناری خبری در دست نیست ولی  گفته می شود ایشان در پی اعتراضات برخی مردم طبس بجهت آنچه تحریف و سانسور در خبرهای اخیر یزدفردا نامیده اند برکنار شده اند.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه چهاردهم مهر 1390 توسط طبس فردا

 

1 – هیچکدام از مسئولین طرفدار یزد بر روی صندلی ها حضور نداشتند.(ابته هیچکدام از موافقین یزد از مسئولین اصلی شهر نبودند ولی امکان پذیر بود که مثلا آقای عبدالرحیمی حضور می داشت.)

2- "چرا زمان جلسه را در زمانی نگذاشتید که آقای عابدی هم شرکت داشته باشند؟"

سوالی که کسی جواب آن را نداد و باز هم نتوانستیم مهندس عابدی را در کنار فرماندار محترم ببینیم.

3- حضرت آیت الله مهاجریان ... کلماتی  که از زبان امام جمعه محترم دهوک شنیده شد.

آیت الله به کسی گفته می شود که حداقل مجتهد باشد.آیا امام جمعه محترم طبس مجتهد هستند یا اینکه امام جمعه دهوک خواسته با  این کلمات ...

4- قسمتهایی از فرمایشات امام جمعه محترم طبس:

- بعد از الحاق به یزد، گفته میشد که استان یزد فراتر از بودجه های عادی سرمایه گذاری می کند که این امر محقق نشد.

- طبق نظر مجلس و دولت باید حوزه های انتخابیه دوقلو جمع شود زیرا نباید نماینده با مدیریت دو استان درگیر باشد.

- مرکز حوزه انتخابیه ما فردوس است.

- در یزد اگر حوزه انتخابیه ما با اردکان شود فرستادن نماینده از طبس جزو آرمانها می شود چرا که جمعیت شهرستان اردکان از ما بیشتر و همگرایی سیاسی و اجتماعی آنها از ما بیشتر است.

طبس فردا: طبق سرشماری سال 1385 جمعیت اردکان: 78845 نفر و جمعیت طبس: 71466 نفر بوده است.

 - برای فرمانداری ویژه از سفر اول رییس جمهور مکاتبه شده است.

 - بعد از 2-3 ماه از سفر دور سوم(دی 89) که قول فرمانداری ویژه داده شد؛ با ما مکاتبه گردید که طبس در استان یزد نمی تواند فرمانداری ویژه داشته باشد. چرا که شرایطی را کم دارد و بقیه شهرستان های استان یزد هم چون اردکان،تفت و ابرکوه هم خواستار فرمانداری ویژه می شوند.

طبس فردا:لطفا مسئولین این مکاتبه صورت گرفته را منتشر نمایند.

طبس فردا: یکی از شرطهای اصلی گرفتن فرمانداری ویژه داشتن مسافت است که تنها ابرکوه این شرط را دارد.ضمنا فاصله قاین با جمعیت بیش از 150 هزار نفری تا بیرجند 100 کیلومتر وفاصله فردوس تا بیرجند 185 کیلومتر است.

- قبل از اینکه امام جمعه شوم پیگیر نمایندگی مستقل برای طبس بودم.

- مسئولین گفته اند اگر طبس از یزد منفک شود می تواند نمایندگی مستقل و فرمانداری ویژه بگیرد.

5 – هنگامی که امام جمعه محترم از راه 63 کیلومتری طبس – بشرویه سخن به میان آوردند آقای "ب" در میان جمعیت به کم رونقی عشق آباد و دهوک اشاره نمود که امام جمعه محترم پیگیری راه ده محمد – بردسکن و خور- عشق آباد را در مقابل آن بیان نمودند.

از این لحظه تا آخر، فضای جلسه تا حدودی متشنج بود.

6 – بعد از شروع همهمه و شعار در حمایت از یزد فرماندار محترم تهدید به تعطیلی جلسه نمود که با فریادهای وی فضا بیشتر متشنج گردید.

7- آقای برکاتی متن برخی نامه ها را خواند.

8- فرماندار محترم در فضایی تقریبا آرام به بیان پتانسیل ها و راههای پیشرفت طبس پرداخت.

9- ناگهان مجری جلسه با اعلام ساعت 21 جلسه را تعطیل اعلام کرد.

10- گویا تا ساعتی بعد از مراسم گروهی به سردادن شعار، نوشتن طومار و سخنرانی ادامه داده اند. 


نوشته شده در تاريخ دوشنبه یازدهم مهر 1390 توسط طبس فردا

در شب یکشنبه 10/07/90 جلسه پرسش و پاسخ بین مسئولین شهرستان(شوراهای شهرستان و ائمه جمعه و فرماندارو ..)با مردم در محل مسجد جامع بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار میشود.

آیا مهندس عابدی شرکت خواهد کرد؟

چرا امضای ایشان در  نامه تشكر برخي مسئولين طبس و بشرويه و نیز صورتجلسه مورخ ۱/۷/۹۰ دیده نمی شود.

شما چه سوالاتی از مسئولین دارید؟


نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم مهر 1390 توسط طبس فردا

مهندس عابدی در مطلبی در سایت یاعلی با عنوان نهایی شدن لايحه افزايش نمايندگان و سياه نمايي برخي آقايان-2  به موارد جالبی اشاره نموده که در زیر آمده است:

۱ - متأسفانه برخی از افراد زیادخواه که اطراف بعضی از خواص در شهرستانهای حوزه انتخابیه حضور دارند و بدون نظر و تأیید سرگروه خود دست به اقداماتی که وجهه آن افراد و  مردم این شهرستانها را هم خراب می کند، که :
بحث لایحه نمایندگی مجلس و فرمانداری ویژه شهرستان طبس، محصول زحمات که و که بوده و نماینده مردم هم هیچ ....

۲ - در برابر افرادی که منتظر به نتیجه رسیدن تلاشهای نماینده مردم هستند تا اقدامات -فرمانداری ویژه طبس و نمایندگی مجلس- را به نام خود بزنند و بگوید که ما چه  ها  کردیم و چه ها نکردیم و کلید این اقدام را ما زدیم و ...

آقای عابدی تمامی اقدامات این عزیزان را به پیشگاه خداوند واگذار کرده و چون تنها رضایت مردم که همانا رضایت خداوند است را مهم و نتیجه  و پاداش اقدامات خود می دانند، حتی اگر در زمان تصویب لایحه پیشنهادی شان برای تشکیل استان گلشن و نهایی شدن آن، اگر باز هم این دوستان و عزیزان بر این ادعاها و منم منم ها و منیت هایشان اصرار نمایند، باز هم هیچ ادعایی نداشته و تنها بر کسب رضایت مردم که همانا رضایت خداوند می باشد قانع خواهد بود.

 


۳- برای اتصال به استانی به غیر از خراسان رضوی، برخی از آقایان اصرار نموده و در پی جلسات محرمانه شان با مسئولین آن استان، بر این مهم شدیدا اصرار می کنند، اما در بین مردم وارونه وانمود کرده و این اقدامات را از چشم نماینده دیده و به گردن ایشان می اندازند که ایشان پیگیر است و ما هم مخالف این موضوع هستیم
آقای عابدی در راه پیگیری لغو مصوّبه 1380 و بازگشت شهرستان طبس به خراسان رضوی همچون گذشته مصمم بوده و خواهند بود، و بزرگان و مدعیان غیر از این بهتر است تا برای اثبات دروغ هایشان مدرک و مستند رو نمایند، یا اینکه دست از شایعه پراکنی دست بردارند.

 به نظر شما روی صحبت مهندس عابدی با کدام مسئول طبس بوده است؟

 اخبار مرتبط:


نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم مهر 1390 توسط طبس فردا

در حالی که منابع خبری از سفر قریب الوقوع رییس جمهور محترم به استان خراسان جنوبی خبر می دهند برخی دیگر از سایتها اوضاع سیاسی طبس را بی تاثیر بر این سفر ندانسته اند.

مثلا وبلاگ خسروآباد خبر در خبری غیرموثق می نویسد:"شنیده شده سفر ریاست محترم جمهوری به همراه هیئت دولت در دور چهارم سفرهای رییس جمهوری که قرار بود هفته گذشته و از استان خراسان جنوبی آغاز گردد به دلیل اقدامات مربوط به الحاق طبس به این استان(خراسان جنوبی) به تعویق افتاده و پس از اعلام رسمی خبر مربوط به الحاق طبس به خراسان جنوبی این سفر نیز صورت خواهد پذیرفت و مردم شهرستان طبس در دور چهارم سفرهای هیئت دولت به عنوان جدیدترین شهرستان استان خراسان جنوبی پذیرای رییس جمهور خواهند بود."


نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم مهر 1390 توسط طبس فردا
وبلاگ وبلاگ امید بافق با درج مطلب زیر نظر خوانندگان وبلاگ را جلب نمود که نظرات خوانندگان در ادامه مطلب آمده است:

اکنون که بحث انتزاع طبس از یزد بسیار داغ شده بهترین موقعیت برای جدا شدن بافق از یزد میباشد با روشن کردن مردم ومسئولین بخصوص فرماندار وامام جمعه ونماینده مردم میتوان این خواسته را تحقق بخشید شاید ما هم بتوانیم از دست این یزدیها راحت شویم.

 

نظرات در ادامه مطلب:ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم مهر 1390 توسط طبس فردا
چند نفر از مسئولین بشرویه امضا کرده بودند؟

کلیک کنید


نوشته شده در تاريخ شنبه نهم مهر 1390 توسط طبس فردا
وارده به طبس فردا:خبری که یکی از طبسیها با ۳ ماه تاخیر به دست ما رسانده

فردوس خبر: تعداد بسیاری از شهروندان و چند نفر از مسوولان و مدیران ادارات و نهاد های دولتی شهرستان فردوس که نخواستند نامشان فاش شود در گفتگو با خبرنگار «فردوس خبر» گفتند: نخستین سال الحاق فردوس به خراسان جنوبی نزدیک به 12 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی به شهرستان فردوس اختصاص یافت اما هر سال دریغ از پارسال چرا که رفته رفته بودجه و اعتبارات شهرستان کاهش یافت تا اینکه امسال نزدیک به 6 میلیارد تومان اعتبار به فردوس اختصاص یافت و این در حالیست: شهرستان های سرایان و بشرویه که بخشی از فردوس بوده اند 8 میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی به آنان اختصاص یافته است و ...؟!

نظر ارسالی یک مطلع در نقد این متن در انتهای مطلب

ادامه مطلب:ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه نهم مهر 1390 توسط طبس فردا

 در خبرها آمده بود مهدی تقوايي،مديركل سياسي و انتخابات استاندازي يزد، در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)-منطقه يزد، بيان داشته:

* آنچه در مجلس در حال انجام است اينكه طبس با بشروييه يك حوزه انتخابيه مستقل داشته باشند.

* وي در خصوص ايجاد فرمانداري  ويژه براي شهرستان نيز اين را از پيشنهادات استان اعلام كرد .

* اهالي طبس خواهان نماينده مستقل براي شهرستان بودند كه با توجه به محدوديت در افزايش تعداد نمايندگان، استان يزد برنامه‌اي براي اختصاص نماينده مستقل به طبس ندارد و اگر كانديدايي اضافه شود به شهرستان يزد افزوده خواهد شد.

* انتزاع شهرستان طبس از استان يزد طرح موضوع شده است اما آنچه كميسيون شوراها بررسي كرده در خصوص تغيير حوزه انتخابيه اين شهرستان است.

آیا نمی توان این نوع صحبت کردن را تایید مدل حوزه نمایندگی طبس و بشرویه، فرمانداری ویژه و ماندن در استان یزد از سوی تقوایی دانست؟!


نوشته شده در تاريخ شنبه نهم مهر 1390 توسط طبس فردا

استاندار خراسان جنوبی از چهارمین دور سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان در هفته های آتی خبر داد و گفت: علل اجرایی نشدن مصوبات سفرهای قبلی دولت به استان باید بررسی شده و در دستور کار مدیران اجرایی قرار گیرد.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، قهرمان رشید پیش از ظهر پنجشنبه در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار داشت: در سفرهای قبلی مصوبات بزرگی از جمله راه آهن، پتروشیمی و فولاد برای استان تصویب شده که هم اکنون راهکارهای اصلاحی و جایگزینی این پروژه ها در دستور کار قرار گرفته و در سفر چهارم نیز مطرح خواهد شد.

وی اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده، کلیه مصوبات سفرهای اول تا سوم در کارگروه اشتغال تهران با حضور مسئولان مربوطه مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت و پیشنهادات کاربردی و خوبی برای جایگزینی یا اجرایی شدن برخی از مصوبات که بنا به دلایلی اجرایی نشده در آن کار گروه گرفته شد.

رشید با اشاره به مشخص نبودن سفر رئیس جمهور به استان، تاکید کرد: تمام دستگاه های اجرایی باید آمادگی لازم برای سفر هیئت دولت به استان را داشته باشند تا بتوان بهترین بهره برداری را از این سفر انجام داد.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه هفتم مهر 1390 توسط طبس فردا

سایتهای خبری یزد فردا و کاج نیوز با انتشار مطلبی تحت عنوان "تقدير مسئولان طبس و بشرويه از مجلس و وزارت كشور در پي تصويب استقلال حوزه انتخابيه" بدون اشاره به افراد امضا کننده تیتری انتخاب نموده است که به ذهن حضور چندین مسئول سرشناس بشرویه را متبادر می نماید در حالی که طبق تحقیقات طبس فردا تنها "نایب رییس شورای شهر بشرویه" این نامه را امضا نموده است.

این سایتها در ابتدای خبر خود آورده اند:"در پي تصويب استقلال حوزه انتخابيه طبس – بشرويه در كميسيون شوراهاي مجلس شوراي اسلامي،ائمه جمعه، فرماندار، بخشداران و شوراهاي اسلامي شهرستانهاي طبس و بشرويه با امضا و ارسال نامه اي ..."

  پس بهتر آن بود که خبرنگار سایتهای ذکر شده یا اسامی امضا کنندگان را می آورد و یا تیتر خود را به گونه ای دیگر منعکس می نمود.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه هفتم مهر 1390 توسط طبس فردا

سيدمحمد جواد ابطحي نماينده خميني شهر و عضو کميسيون شوراها و امور داخلي درگفت وگو با خراسان با بيان اين خبر افزود: تعدادي از نمايندگان در روز گذشته، طي نامه اي به کميسيون پيشنهاد کردند بررسي اين لايحه مسکوت بماند.

وي درباره دلايل اين امر تصريح کرد: اين پيشنهاد به منظور جلوگيري از برخي تنش ها و چالش ها و هم چنين انجام کار کارشناسي بوده است چرا که اغلب پيشنهادهاي ارائه شده از سوي نمايندگان بدون کارشناسي و احساسي بوده است.

نماينده خميني شهر گفت: اين پيشنهاد در کميسيون ارائه مي شود و مورد بررسي قرار مي گيرد.

وي افزود: احتمال مي رود با توجه به فضاي عمومي مجلس، پيشنهاد مسکوت ماندن لايحه راي بياورد.

منبع:سیاست در طبس


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه هفتم مهر 1390 توسط طبس فردا

جدای از تایید یا رد عملکرد هر گروهی!!

* دو اتوبوس به سمت تهران در حال حرکت هستند که لیس راه از ادامه طی مسیر کردن آنها جلوگیری می کند و آنها بعد از چند ساعت معطلی با سواری به سمت تهران می روند و فضایی نامطلوب از مسئولان طبس در شهر نقش می بندد و اینک شکایتی بر علیه مسئولان تاثیرگذار در این توقیف تهیه شده است.

* ۲۰۰، ۱۰۰ ،۶۰ ، ۲۵، ... تعداد افراد تجمع کننده مقابل باغ گلشن!

اگر با این افراد در شب اول برخورد فیزیکی می شد اعداد چه گونه بودند؟

 


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه هفتم مهر 1390 توسط طبس فردا
چهارشنبه شب نیز تجمعی در حدود ۲۵ نفر در مقابل باغ گلشن اجتماع و با در دست داشتن پلاکارد "یزد و طبس برادرند پیرو خط رهبرند" خواسته های خود را مطرح نمودند.
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه هفتم مهر 1390 توسط طبس فردا

طبق تحقيقات صورت گرفته در مورد امتيازات مطرح براي شهرستان طبس، طبس فردا به نتايج زير رسيده است:

۱- استان يزد در موضوع اختصاص فرمانداري ويژه به طبس به نتيجه مثبت رسيده  و حاضر بوده فرمانداري ويژه را به شهرستان طبس اختصاص دهد.

۲- با توجه به جمعيت بالاي شهر يزد و تعداد كم نماينده استان يزد در مجلس؛ اين استان حاضر نبوده به هيچ عنوان تنها نماينده اختصاصي به استان را به غير از يزد به جاي ديگري اختصاص دهد و تنها حاضر بوده كه مثلا طبس و اردكان با يكديگر نماينده مشترك داشته باشند كه اين امر با مخالفت جدي آقاي تابش و مسئولين طبس به شكست انجاميده است. اينك نيز با تعريف حوزه مشترك يزد،بافق و بهاباد با دو نماينده به نوعي به خواسته خود رسيده است.با اين توضيح بايد گزينه حوزه انتخابيه طبس،بهاباد و بافق و يا نمايندگي مستقل را كنار گذاشت، ضمن آنكه روابط ضعيف مسئولين طبس با مركز استان را نيز بايد به آن افزود.

۳- با توجه به موارد بالا شايد تنها گزينه ممكن همان گزينه طبس و بشرويه است كه همگان بايد به آن ارج نهيم.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ششم مهر 1390 توسط طبس فردا

بسمه تعالی

حضور ذیشرافت جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی(دامت افاضاته)

سلام علیکم؛

احتراماً با گرامیداشت سال جهاد اقتصادی و آرزوی موفقیت روز افزون برای همه خدمتگزاران مخلص به نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه تبعیت همه جانبه از مقام عظمای ولایت و مرجعیت حضرت آیه الله العظمی الامام خامنه ای (مد ظله العالی) برخود لازم می دانیم از تلاشها، پیگیریها، کارشناسیها و مصوبات وزارت کشور و هیئت دولت در خصوص انتزاع شهرستان طبس از یزد و اختصاص فرمانداری ویژه به این شهرستان و همچنین ازکمیسیونهای امور شورا ها و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در جهت استقلال حوزه نمایندگی شهرستانهای طبس و بشرویه، تقدیر و تشکر نموده انتظار می رود از باب الاکرام بالاتمام مقدمات تصویب نهایی لایحه دولت را در صحن علنی مجلس فراهم فرمایید. انشاءالله

نام و نام خانوادگی

سمت

امضاء

حجه الاسلام و المسلمین مهاجریان

امام جمعه طبس

 

حجه الاسلام و المسلمین مرتضی نیا

امام جمعه دیهوک

 

حجه الاسلام و المسلمین اخلاقی فر

امام جمعه عشق آباد

 

عزیز بهزادی فر

فرماندار طبس

 

سید احمد حقانی

بخشدار عشق آباد

 

سید محمد احمدی

بخشدار دیهوک

 

سید غلامرضا برکاتی

رئیس شورای اسلامی شهرستان

 

محمد حسن چمنزاری

رئیس شورای شهر طبس

 

سید عنایت الله قریشی

نایب رئیس شورای شهر طبس

 

محمد علی قربانی

رئیس شورای اسلامی دستگردان

 

عبد الحسین صداقتی

رئیس شورای شهر عشق آباد

 

ابراهیم علیپور

نایب رئیس شورای شهر عشق آباد

 

نجفعلی لطفی

عضو شورای عشق آباد

 

رمضان علیزاده

عضو شورای عشق آباد

 

جعفر بورنگ

شهردار طبس

 

سید رحیم نیری محبوب

عضو شورای شهر دیهوک

 

حمید ادیبان

عضو شورای شهر دیهوک

 

محمد مقیمیان

نایب رئیس شورای شهر بشرویه

 

حجه الاسلام دکتر محمد جواد زنجانی

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد طبس

 

ذبیح الله آخوندی

نماینده طلاب و فضلای طبسی مقیم قم

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ششم مهر 1390 توسط طبس فردا

يكشنبه کميسيون شوراها و امور داخلي مجلس شوراي اسلامي تشکيل جلسه داد که در پايان اين جلسه حوزه انتخابيه طبس و بشرويه به مرکزيت طبس به تصويب رسيد و براي راي گيري نهايي به صحن مجلس ارسال شد که به زودي نيز در صحن مجلس به راي گذاشته خواهد شد که احتمال راي آوردن آن زياد است و مخالف چنداني ندارد.

 وي افزود: انتزاع طبس از استان يزد و الحاق به خراسان جنوبي و همچنين ارتقا فرمانداري طبس به فرمانداري ويژه از اختيارات دولت است که قطعي شده و به تصويب وزارت کشور رسيده است و به زودي اعلام مي‌شود.

 مهاجريان دليل اعلام نشدن اين موارد را مشخص شدن حوزه انتخابيه طبس ذکر کرد.

منبع:ایسنا


نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم مهر 1390 توسط طبس فردا

سه شنبه ۵ مهر گروهی از طبسیها با مسئولین حوزه سیاسی استانداری یزد دیدار و گفتگو کرده و خواهان حمایت خواست حداکثری مردم و جلوگیری از انتزاع وحفظ  وضع موجود با توجه به طومارها و تجمع های اعتراضی در داخل و خارج از شهرستان و همچنین بیانیه ها و....شدند.

منبع:وبلاگ طبسیهای مقیم یزد


نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم مهر 1390 توسط طبس فردا
سه شنبه شب سر در باغ گلشن شاهد جمعیتی تقریبا ۶۰ نفره بود که با شعار اصلی یزد و طبس برادرند پیرو خط رهبرند خواستار باقی ماندن طبس در استان یزد بودند.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم مهر 1390 توسط طبس فردا

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ازاصلاح حوزه‌های انتخابیه استان گلستان ، فارس ، یزد و خراسان جنوبی در جلسه عصر يكشنبه این کمیسیون خبر داد و گفت: اعضای کمیسیون در مورد استان‌های گلستان ، یزد و خراسان جنوبی به لایحه دولت رای دادند.

وي تصریح کرد: یک نماینده  به استان یزد اضافه شده و در مورد مورد خراسان جنوبی اضافه کرد: نمایندگان با اضافه شدن یک نماینده به حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه موافقت کردند.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه چهارم مهر 1390 توسط طبس فردا

يزد فردا در مطلبي با عنوان جلسه هم انديشي مديران و معتمدين و اعضاي شوراهاي اسلامي شهرستان طبس پيرامون اخذ امتيازات موعود برگزار شد +صورتجلسه اسفندماه مسئولین و نمایندگان طبس به زعم خود متن و تصوير دو صورتجلسه مورخ ۲۲ اسفند ۸۹ و يكم مهرماه ۹۰ را منتشر كرد اما در اين ميان چند سوال و اشاره باقي مي ماند.

۱- يزد فردا در خبري با عنوان فرماندار طبس در نشست مشاوران امام جمعه طبس: در تنظيم صورتجلسه نشست هماهنگي شوراهاي اسلامي نقشي نداشته و آنرا امضا نكرده ام در مورخه ۲۳ خرداد ۱۳۹۰ اعلام نمود فرماندار محترم طبس در صورتجلسه مورخ ۲۲ اسفند ۸۹ نقشي نداشته؛ سوال اينجاست چه عاملي باعث شده كه فرماندار و بخشداران محترم صورتجلسه مورخ اول مهرماه را امضا نموده و در تنظيم و امضاي صورتجلسه ۲۲ اسفند نقشي نداشته باشند، با اين كه اصول و متن آن طبق نوشته هاي صورتجلسه مورخ ۱/۷/۹۰ تاكيد بر همان بندهاي صورتجلسه ۱۲ اسفند مي باشد؟

۲- يزد فردا ادعا مي كند: "گفتني است دو نامه فوق الاشاره كه عين تصاوير آن در ذيل موجود است" اما تنها نامه مورخ اول مهر را منتشر كرده و تنها به بندهاي صورتجلسه مورخ ۲۲ اسفندماه اشاره نموده است. چه زيبا بود كه يزد فردا صورتجلسه مورخ ۲۲ اسفند را نيز منتشر مي نمود تا هيچگونه شكي در بندهاي اشاره شده وجود نداشته باشد.

http://www.yazdfarda.com/images/news/actual/?img=39426_20.jpg

 


نوشته شده در تاريخ دوشنبه چهارم مهر 1390 توسط طبس فردا

يك مقام آگاه در گفتگو با خبر هودر از تفكيك حوزه انتخابيه طبس فردوس و سرايان خبر داد. اين مقام آگاه اظهار داشت كه در جلسه كميسيون شوراهاي مجلس مورخ 90/7/3 نماينده مستقل براي شهرستان هاي طبس و بشرويه به تصويب قاطع اعضاي كميسيون رسيده است و در چند روز آينده براي تصويب نهايي به صحن علني مجلس خواهد رفت.در صورت نهايي شدن اين طرح  در انتخابات آينده ، شهرستان طبس داراي نماينده مستقل خواهد بود.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه چهارم مهر 1390 توسط طبس فردا

 

شنیده ها حکایت از آن دارد که استاندار خراسان جنوبی به زودی کرسی استانداری خراسان جنوبی را به شخص دیگری واگذار خواهد نمودِِ؛ نیز شنیده شده فرماندار فعلی طبس در آینده ای نه چندان دور جای خود را به بیست و دومین فرماندار بعد از انقلاب طبس خواهد داد.

درباره علت این جابجایی ها خبری در دست نیست اما معمولا این جابجایی ها در فضای کنونی به علت ارتقا به پست بالاتر  و یا با انگیزه های سیاسی صورت می پذیرد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه سوم مهر 1390 توسط طبس فردا

با سپاس فراوان از یادداشت روز سه شنبه 29/6/90 که حجه الاسلام والمسلمین موسی قربانی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در خصوص ماجرای طبس (كه در سايت شخصي خود) مرقوم فرموده و تشکر از سایتها و خبرگزاريهايي که این مطلب را جهت اطلاع رسانی مردم درج نموده بودند به تحلیل درونی از ماجرای الحاق و انتزاع طبس مي پردازم:

ماجرای طبس دو تحلیل را میطلبد :

1- تحلیل بیرونی.

2- تحلیل درونی.

مطالبی را که جناب حجه الاسلام قربانی یادداشت نموده بودند به عنوان یک تحلیل بیرونی کاملا به حق و به جا بود که از یک روحانی مسلط و آگاه به مسائل چون ایشان ساخته است. اما تحلیل درونی ماجرای طبس واقعیتی است که اینک به آن پرداخته می شود.

از نگاه درونی واقعیت این است که طبسی ها امروز وحدت و انسجامشان از هر زمان بیشتر است بخصوص در قضیه اخیر، طبسی ها دو موضوع را دنبال می کنند که مورد تاکید قاطبه ی مردم شهرستان از هر طیف و تفکری است و آن دو موضوع عبارت است از:

1- فرمانداری ویژه.

2- حوزه انتخابیه و نماینده مستقل.

برای عملیاتی شدن این خواسته عمومی سه نوع سلیقه وجود دارد که ماجرا را از نگاه و تحلیل بیرونی ممکن است پیچیده جلوه دهد که من حیث المجموع سلایق را میتوان به سه گروه تقسیم کرد:

1- گروه شرط گذار.

2- گروه شرط گریز.

3- گروه تعامل گرا.

گروه شرط گذار:

این عده کسانی میباشند که علاوه بر فرمانداری ویژه و نمایندگی مستقل، خواهان آن هستند که باید در یزد بمانند و دولت حق انتزاع ندارد. این عده که دلایل خاص خودشان را دارند خواهان آنند که دولت شروط آنان را که همانا دو امتیاز و ماندن در یزد است بپذیرد، بدون اینکه خواسته ها و شرایط دولت را مد نظر داشته باشند. این در حالی است که مسئولین استان یزد نسبت به برآورده شدن خواسته های ایشان تردید کرده و قول هیچگونه همکاری را نداده اند. اینان برای اینکه به خواسته هایشان برسند می خواهند قله را با هلی کوپتر فتح کنند!

گروه شرط گریز:

این عده نیز کسانی هستند که خواهان دو امتیاز (فرمانداری ویژه و نمایندگی مستقل) میباشند، اما توجهی به شروط دولت در دادن این دو امتیاز ندارند و خواهان آنند که مصوبه ی سال 1380 لغو و به خراسان رضوی ملحق گردد. خواسته اینان همانند افتادن قطاری در ریل زمان است که بخواهند آن را با نامه نوشتن و پیرو و عطف زدن و امضا کردن به حرکت درآورند. اینان میخواهند باژست خاص و با لباس اتو کشیده قله را با تله کابین فتح کنند! در واقع نظر گروه اول و دوم منتج به یک نتیجه میشود و آن از دست رفتن فرصت طلایی برای طبسی هاست.

گروه تعامل گرا:

ای عده کسانی هستند که طیف وسیعی از مسئولین، فرهیختگان و بدنه ی مردم شهرستان و حتی شهرهای همجوار را تشکیل میدهند، لذا برای رسیدن به خواسته اصلی طبسی ها که همان دو امتیاز (فرمانداری ویژه و نمایندگی مستقل) است رو به تعامل آورده اند.

اینان در ابتدا اجرایی شدن خواسته های مردم را از طریق مسئولان یزد پیگیر شدند که مسئولان یزدی برآورده شدن این خواسته ها را از توان خود خارج دیده و به دولت احاله دادند.

با توجه به از دست رفتن فرصت و زمان که نقش مهمی در ماجرای طبس ایفا میکند، و برای اینکه طبس به جایگاه واقعی خود در ابعاد فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی به خصوص در سند چشم انداز توسعه برسد، به دور از احساسات و با تعامل با مجریان و متولیان سند چشم انداز توسعه، حرکت نوین را آغاز کردند تا به قله پیشرفت برسند.

اینان در این مسیر قاعده بازی را رعایت کرده و از هر فرصت به دست آمده برای پیشرفت طبس نهایت استفاده را کردند. اینان با علم به اینکه برای فتح قله باید امکانات را فراهم کرد، سختی کشید و ناملایمات را تحمل کرد، تا پرچم توسعه شهرستان را بر قله عزت برافراشت، در تعامل با دولت و گرفتن دو امتیاز به نتایج مثبتی رسیدند که در آینده نزدیک طبسی ها نتایج روشن آن را، که بیش از نیم قرن است چشم انتظار آن هستند، مشاهده خواهند کرد.

سوال این است که کدام گروه لیاقت دریافت مدال فتح قله را دارد؟

مدرس حوزه و دانشگاه حجت الاسلام دکتر محمدجواد زنجانی طبسی


نوشته شده در تاريخ یکشنبه سوم مهر 1390 توسط طبس فردا

فردوس خبر" همچنانکه دیگر پروژه های اجرا نشده و نیمه تمام فردوس جهت عدم اختصاص بودجه و اعتبارات لازم در حال تخریب است تندیس میدان شهید صبوری هم در جمع طرح های ابهام برانگیز فردوس قرار گرفت و پیوست مکاتبات بی پاسخ دست اندرکاران شد...؟!

سیدمهدی علی‌پرست در نشست خبری گفت: قرار بود تا در صورت تامین اعتبار لازم تندیس میدان شهید صبوری در هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری برسد ولی به دلیل عدم اختصاص اعتبار از سوی استانداری در حال حاضر این پروژه افتتاح نمی‌شود.
وی اعتبار اختصاص یافته به پروژه اجرای تندیس ولایی انقلابی میدان شهید صبوری فردوس را مبلغ 300 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر این پروژه از پیشرفت 65 درصدی برخوردار است.
علی‌پرست همچنین از آغاز عملیات اجرایی فاز دو پارک گردشگری تون خبر داد و تصریح کرد: این پارک با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمینی به مساحت 12 هکتار و در سه فاز احداث می‌شود.
شهردار فردوس عنوان کرد: فاز نخست پارک گردشگری تون با صرف اعتبار 300 میلیون تومان در دهه فجر سال گذشته به بهره‌برداری رسید و مورد استقبال چشمگیر مردم و مسافران نیز قرار گرفت.
وی گفت: فاز دوم پارک گردشگری تون نیز با صرف اعتبار 100 میلیون تومان شامل احداث کمپینگ و سکوی نشیمن اجرا و تاکنون 50 درصد کار انجام شده است.
علی‌پرست اعتبار لازم برای اجرای کامل پارک گردشگری تون را یک میلیارد و 300 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در صورت تامین اعتبار لازم این پروژه تا پایان سال 91 به بهره‌برداری می‌رسد.
شهردار فردوس به وجود بیش از 17 پارک محله و سه پارک عمومی در شهرستان فردوس اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع آب، تاکنون بیش از 60 درصد آب شرب و فضای سبز شهرستان فردوس تفکیک شده است.
وی بیان کرد: تعداد 11 پارک محله شهرستان دارای نام بوده و تعداد 6 پارک نیز شامل سه پارک در حاشیه خیابان سعدی، دو پارک در حاشیه بلوار بهشتی و یک پارک در خیابان جانبازان در حال نام‌گذاری است.
علی‌پرست مساحت فضای سبز شهرستان فردوس را 92 هکتار عنوان کرد و گفت: با اجرای اقدامات لازم در مورد گسترش فضای سبز شهرستان، از ابتدای سال جاری 3 هکتار فضای سبز به چمن‌کاری پارک دلگشا و 2 هزار متر نیز به چمن‌کاری پارک گردشگری تون اضافه شده است.

منبع:فردوس خبر


نوشته شده در تاريخ یکشنبه سوم مهر 1390 توسط طبس فردا

سردر باغ گلشن طبس در شب شهادت امام جعفر صادق(ع)؛ برای سومین شب متوالی شاهد جمعیتی بود که به الحاق طبس به استان خراسان جنوبی معترض بودند.

این جمعیت که تعداد آنها به بیش از ۱۰۰ نفر برآورد می گردید همانند دو شب گذشته خواسته های خود را با ذکر یک بیانیه خاتمه دادند. 


نوشته شده در تاريخ یکشنبه سوم مهر 1390 توسط طبس فردا
پنجشنبه شب نیز سر در باغ گلشن طبس شاهد تجمعی بود که به نصف جمعیت شب قبل تبدیل شده و همگی بر خواسته های خود در شب قبل پافشاری می نمودند.
نوشته شده در تاريخ جمعه یکم مهر 1390 توسط طبس فردا